sobota, 18 marca 2017

Zaproszenie na warsztaty pracy z głosem

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla osób, które chcą odkryć swój głos.


Ja i mój głos


Chcemy, aby to spotkanie było początkiem przyjaźni między Tobą i Twoim głosem. Głos towarzyszy Ci w domu, w szkole, w pracy lub na scenie. Dzięki niemu Twoje życie we wszystkich tych miejscach może stać się pełniejsze i piękniejsze. Wystarczy, że okażesz mu odrobinę zainteresowania i troski.

Zajęcia wymagają swobody ruchu. Konieczny jest swobodny, niekrępujący strój i lekkie obuwie lub skarpety na zamianę.

Plan zajęć:
10-12: Głos i ciało, głos i przestrzeń, ja w głosie.
12-12.30: Przerwa.
12.30-13.30: Głos a emocje.

Termin: 25 lub 26 marca (sobota lub niedziela) 2017 r.

Miejsce: II LO im. W. Andersa w Chojnicach, ul. Świętopełka 1, s. 7.

Koszt zajęć: 12 zł. / os.

Zapisy: fundacja.zarzewie@gmail.com, 516-312-603

Prowadzenie: dr Joanna Zaucha – wykładowca i nauczyciel głosu, pracuje na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

wtorek, 14 marca 2017

Warsztaty filozoficzne w MBP w Chojnicach

9 marca rozpoczęły się warsztaty filozoficzne dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach :) Nawiązują one do CHOJNICKICH DNI TISCHNEROWSKICH, które odbyły się w listopadzie 2016 roku. Spotkanie nosiło tytuł "Spojrzeć w oczy". Czytaliśmy jedną z "Bajek filozoficznych" pod redakcją Michela Piquemala, wydanych przez Wydawnictwo Muchomor.




Na zajęciach było o tym, co się mieści w czym: że odbicie Księżyca i gwiazd w jeziorze, a jezioro z tymi odbiciami w oku myszy, która na to wszystko patrzy. A skoro Księżyc mówił o Słońcu (Gwieździe Dnia), to w tym jego mówieniu jakoś i Słońce było pomieszczone.

Świat jest pełen odbić, wizerunków. W oku myszy mieści się ich tyle, ile ona jest w stanie zobaczyć. Nikt inny poza tą myszą tak tego wszystkiego nie widzi, jak ona. Bo nikt nigdy nie może być tam, gdzie akurat ona jest. W tym sensie - kiedy umiera mysz, umiera ten fragment świata, który stał się jej częścią, tak widziany, jak ona go widziała. Może to nie duży fragment - jednak jakiś.
(Pewnie wielu o tym pisało, w sposób szczególny Michaił Bachtin).

Tutaj znajdziecie obszerniejszą relację z zajęć.

Serdecznie dziękuję Piotrowi, Pawłowi, Madzi, Matyldzie, Marcie, Hani, Marysi, Kindze, Paulinie i Weronice za wspólne liczenie odbić.

I serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia. Informacja o temacie i terminie pojawi się w MBP.

Realizacja warsztatów jest możliwa dzięki wsparciu Miasta Chojnice oraz współpracy polskiej sekcji Międzynarodowego Towarzystwa Ferdinanda Ebnera, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Fundacji Zarzewie. Szczególnie dziękuję za pomoc p. Wioletcie Karpiak, p. Malwinie Miszewskiej i
p. Przemkowi Zientkowskiemu. Klarze Zientkowskiej dziękuję za możliwość wykorzystania namalowanej przez nią sowy.
(ed.)